Produkte > RECOM > RP20-2415SF
RP20-2415SF
RP20-2415SF RECOM
RP20-F.PDF
Hersteller: RECOM
Category: DC/DC Converters
Description: Converter: DC/DC; 20W; Uin: 18÷36VDC; Uout: 15VDC; Iout: 1.33A; THT
Type of converter: DC/DC
Mounting: THT
Operating temperature: -40...70°C
Output current: 1.33A
Output voltage: 15V DC
Body dimensions: 50.8x25.4x10.2mm
Number of outputs: 1
Power: 20W
Dimensions: 2"x1"
Input voltage: 18...36V DC
Efficiency: 87%
Insulation voltage: 1.6kV DC
Manufacturer series: RP20-F
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; short circuit protection SCP
auf Bestellung 8 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RP20-2415SF RECOM
Description: DC DC CONVERTER 15V 20W, Packaging: Tube, Features: OCP, OVP, SCP, UVLO, Package / Case: 6-DIP Module, Size / Dimension: 2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 36V, Efficiency: 87%, Current - Output (Max): 1.33A, Voltage - Input (Min): 18V, Voltage - Output 1: 15V, Control Features: Enable, Active High, Part Status: Active, Power (Watts): 20 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 1.6 kV.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RP20-2415SF RP20-2415SF Hersteller : Recom Power RP20-F.pdf Description: DC DC CONVERTER 15V 20W
Package / Case: 6-DIP Module
Size / Dimension: 2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 36V
Efficiency: 87%
Current - Output (Max): 1.33A
Voltage - Input (Min): 18V
Voltage - Output 1: 15V
Control Features: Enable, Active High
Part Status: Active
Power (Watts): 20 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 1.6 kV
auf Bestellung 28 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
RP20-2415SF RP20-2415SF Hersteller : RECOM Power RP20_F-3578562.pdf Isolated DC/DC Converters - Through Hole 20W DC/DC 1.6kV REG 2:1 18-36Vin 15Vout
auf Bestellung 11 Stücke:
RP20-2415SF RP20-2415SF Hersteller : RECOM rp20-f.pdf Module DC-DC 24VIN 1-OUT 15V 1.33A 20W 6-Pin Tube
auf Bestellung 5 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
auf Bestellung 8 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2