Produkte > RECOM POWER > RP20-4805SFW
RP20-4805SFW
RP20-4805SFW Recom Power
RP20-FW.pdf
Hersteller: Recom Power
Description: DC DC CONVERTER 5V 20W
Packaging: Tube
Features: OCP, OVP, SCP, UVLO
Package / Case: 6-DIP Module
Size / Dimension: 2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 63°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 75V
Efficiency: 86%
Current - Output (Max): 4A
Voltage - Input (Min): 18V
Voltage - Output 1: 5V
Control Features: Enable, Active High
Part Status: Active
Power (Watts): 20 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 1.6 kV
auf Bestellung 19 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details RP20-4805SFW Recom Power
Description: DC DC CONVERTER 5V 20W, Packaging: Tube, Features: OCP, OVP, SCP, UVLO, Package / Case: 6-DIP Module, Size / Dimension: 2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 63°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 75V, Efficiency: 86%, Current - Output (Max): 4A, Voltage - Input (Min): 18V, Voltage - Output 1: 5V, Control Features: Enable, Active High, Part Status: Active, Power (Watts): 20 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 1.6 kV.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RP20-4805SFW RP20-4805SFW Hersteller : RECOM Power RP20_FW-3577774.pdf Isolated DC/DC Converters - Through Hole 20W DC/DC 1.6kV REG 4:1 18-75Vin 5Vout
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
RP20-4805SFW RP20-4805SFW Hersteller : RECOM rp20-fw.pdf Module DC-DC 48VIN 1-OUT 5V 4A 20W 6-Pin Tube