Produkte > RECOM POWER > RP30-2412SFW
RP30-2412SFW
RP30-2412SFW RECOM Power
RP30_FW.pdf
Hersteller: RECOM Power
DC/DC Converters - Through Hole 30W DC/DC 1.6kV REG 4:1 9-36Vin 12Vout
auf Bestellung 6 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details RP30-2412SFW RECOM Power
Description: DC DC CONVERTER 12V 30W, Features: Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, Packaging: Tube, Package / Case: 6-DIP Module, Size / Dimension: 2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 36V, Efficiency: 89%, Current - Output (Max): 2.5A, Voltage - Input (Min): 9V, Voltage - Output 1: 12V, Control Features: Enable, Active High, Part Status: Active, Power (Watts): 30 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 1.6 kV.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RP30-2412SFW RP30-2412SFW Hersteller : Recom Power RP30-FW.pdf Description: DC DC CONVERTER 12V 30W
Features: Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP
Packaging: Tube
Package / Case: 6-DIP Module
Size / Dimension: 2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 36V
Efficiency: 89%
Current - Output (Max): 2.5A
Voltage - Input (Min): 9V
Voltage - Output 1: 12V
Control Features: Enable, Active High
Part Status: Active
Power (Watts): 30 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 1.6 kV
auf Bestellung 78 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
RP30-2412SFW RP30-2412SFW Hersteller : RECOM rp30-fw.pdf Module DC-DC 24VIN 1-OUT 12V 2.5A 30W 6-Pin Tube
Produkt ist nicht verfügbar