Produkte > RECOM POWER > RP30-2415DEW
RP30-2415DEW
RP30-2415DEW Recom Power
RP30-EW.pdf
Hersteller: Recom Power
Description: DC DC CONVERTER +/-15V 30W
Package / Case: 8-DIP Module, 7 Leads
Size / Dimension: 2.00" L x 1.60" W x 0.40" H (50.8mm x 40.6mm x 10.2mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 40V
Efficiency: 86%
Current - Output (Max): 1A, 1A
Voltage - Input (Min): 10V
Voltage - Output 1: 15V
Voltage - Output 2: -15V
Control Features: Enable, Active High
Part Status: Active
Power (Watts): 30 W
Number of Outputs: 2
Voltage - Isolation: 1.6 kV
auf Bestellung 15 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RP30-2415DEW Recom Power
Description: DC DC CONVERTER +/-15V 30W, Features: Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO, Packaging: Tube, Package / Case: 8-DIP Module, 7 Leads, Size / Dimension: 2.00" L x 1.60" W x 0.40" H (50.8mm x 40.6mm x 10.2mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 40V, Efficiency: 86%, Current - Output (Max): 1A, 1A, Voltage - Input (Min): 10V, Voltage - Output 1: 15V, Voltage - Output 2: -15V, Control Features: Enable, Active High, Part Status: Active, Power (Watts): 30 W, Number of Outputs: 2, Voltage - Isolation: 1.6 kV.
Weitere Produktangebote RP30-2415DEW
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RP30-2415DEW RP30-2415DEW Hersteller : RECOM Power RP30-EW-958403.pdf Isolated DC/DC Converters 30W DC/DC 1.6kV REG 4:1 9-36in +/-15out