Produkte > RECOM POWER > RP30-2415DF
RP30-2415DF
RP30-2415DF Recom Power
RP30-F.pdf
Hersteller: Recom Power
Description: DC DC CONVERTER +/-15V 30W
Features: Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP
Packaging: Tube
Package / Case: 6-DIP Module
Size / Dimension: 2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 36V
Efficiency: 90%
Current - Output (Max): 1A, 1A
Voltage - Input (Min): 18V
Voltage - Output 1: 15V
Voltage - Output 2: -15V
Control Features: Enable, Active High
Power (Watts): 30 W
Number of Outputs: 2
Voltage - Isolation: 1.6 kV
auf Bestellung 106 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RP30-2415DF Recom Power
Description: DC DC CONVERTER +/-15V 30W, Features: Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, Packaging: Tube, Package / Case: 6-DIP Module, Size / Dimension: 2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 36V, Efficiency: 90%, Current - Output (Max): 1A, 1A, Voltage - Input (Min): 18V, Voltage - Output 1: 15V, Voltage - Output 2: -15V, Control Features: Enable, Active High, Power (Watts): 30 W, Number of Outputs: 2, Voltage - Isolation: 1.6 kV.
Weitere Produktangebote RP30-2415DF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RP30-2415DF RP30-2415DF Hersteller : RECOM Power RP30-F-958476.pdf Isolated DC/DC Converters 30W DC/DC 1.6kV REG 2:1 18-36Vin 15Vout