Produkte > RECOM POWER > RP30-243.3SEW
RP30-243.3SEW
RP30-243.3SEW Recom Power
RP30-EW.pdf
Hersteller: Recom Power
Description: DC DC CONVERTER 3.3V 30W
Package / Case: 8-DIP Module, 7 Leads
Size / Dimension: 2.00" L x 1.60" W x 0.40" H (50.8mm x 40.6mm x 10.2mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 40V
Efficiency: 87%
Current - Output (Max): 6A
Voltage - Input (Min): 10V
Voltage - Output 1: 3.3V
Control Features: Enable, Active High
Part Status: Active
Power (Watts): 30 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 1.6 kV
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RP30-243.3SEW Recom Power
Description: DC DC CONVERTER 3.3V 30W, Packaging: Tube, Features: Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO, Package / Case: 8-DIP Module, 7 Leads, Size / Dimension: 2.00" L x 1.60" W x 0.40" H (50.8mm x 40.6mm x 10.2mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 40V, Efficiency: 87%, Current - Output (Max): 6A, Voltage - Input (Min): 10V, Voltage - Output 1: 3.3V, Control Features: Enable, Active High, Part Status: Active, Power (Watts): 30 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 1.6 kV.
Weitere Produktangebote RP30-243.3SEW
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RP30-243.3SEW RP30-243.3SEW Hersteller : RECOM Power RP30-EW-958403.pdf Isolated DC/DC Converters - Through Hole 30W DC/DC 1.6kV REG 4:1 9-36Vin 3.3Vout