Produkte > NISSHINBO > RP511K111B-TR
RP511K111B-TR
RP511K111B-TR Nisshinbo
rp511_ea-3218818.pdf
Hersteller: Nisshinbo
Switching Voltage Regulators 0.3 uA IQ Ultra-low Quiescent Current 100 mABuck DC/DC Converter
auf Bestellung 69 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RP511K111B-TR Nisshinbo
Description: 0.3 ?A IQ ULTRA-LOW QUIESCENT CU, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 10-UFDFN Exposed Pad, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 1, Function: Step-Down, Current - Output: 100mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Output Configuration: Positive, Frequency - Switching: 1MHz, Voltage - Input (Max): 5.5V, Topology: Buck, Supplier Device Package: DFN(PL)2527-10, Synchronous Rectifier: No, Voltage - Input (Min): 2V, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.1V, Part Status: Active.
Weitere Produktangebote RP511K111B-TR
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RP511K111B-TR RP511K111B-TR Hersteller : Ricoh rp511-ea.pdf Ultra-low Quiescent Current 100 mA Buck DC/DC Converter
auf Bestellung 100 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
auf Bestellung 69 Stücke:
auf Bestellung 100 Stücke:
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 10-UFDFN Exposed Pad
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Down
Current - Output: 100mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 1MHz
Voltage - Input (Max): 5.5V
Topology: Buck
Supplier Device Package: DFN(PL)2527-10
Synchronous Rectifier: No
Voltage - Input (Min): 2V
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.1V