Produkte > KYOCERA AVX > RPA0608221M016B
RPA0608221M016B
RPA0608221M016B KYOCERA AVX
rpa-series.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX
Aluminium Organic Polymer Capacitors 16V 220uF 0608 ESR=1 5mOhms
auf Bestellung 7222 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RPA0608221M016B KYOCERA AVX
Description: CAP ALUM POLY 220UF 20% 16V TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.098" (2.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 15mOhm, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.374" (9.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 220 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ Low Frequency: 175 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.5 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RPA0608221M016B RPA0608221M016B Hersteller : KYOCERA AVX rpa-series.pdf Description: CAP ALUM POLY 220UF 20% 16V TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 15mOhm
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.374" (9.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 220 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 175 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.5 A @ 100 kHz