Produkte > RECOM POWER > RPA30-243.3SAW
RPA30-243.3SAW
RPA30-243.3SAW RECOM Power
RPA30_AW.pdf
Hersteller: RECOM Power
DC/DC Converters - Through Hole 30W 9-36Vin 3.3Vout 7.5A
auf Bestellung 4 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RPA30-243.3SAW RECOM Power
Description: DC DC CONVERTER 3.3V 30W, Features: OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO, Packaging: Tube, Package / Case: 6-DIP Module, 5 Leads, Size / Dimension: 1.00" L x 1.00" W x 0.40" H (25.4mm x 25.4mm x 10.2mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Railway, Voltage - Input (Max): 36V, Efficiency: 88%, Current - Output (Max): 7.5A, Voltage - Input (Min): 9V, Voltage - Output 1: 3.3V, Part Status: Active, Power (Watts): 30 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 1.6 kV.
Weitere Produktangebote RPA30-243.3SAW
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RPA30-243.3SAW RPA30-243.3SAW Hersteller : Recom Power RPA30-AW.pdf Description: DC DC CONVERTER 3.3V 30W
Features: OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Packaging: Tube
Package / Case: 6-DIP Module, 5 Leads
Size / Dimension: 1.00" L x 1.00" W x 0.40" H (25.4mm x 25.4mm x 10.2mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial), Railway
Voltage - Input (Max): 36V
Efficiency: 88%
Current - Output (Max): 7.5A
Voltage - Input (Min): 9V
Voltage - Output 1: 3.3V
Part Status: Active
Power (Watts): 30 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 1.6 kV