Produkte > RECOM POWER > RPM3.3-2.0-EVM-1
RPM3.3-2.0-EVM-1
RPM3.3-2.0-EVM-1 Recom Power
RPM-2.0-EVM-1.pdf
Hersteller: Recom Power
Description: RPM3.3-2.0 EVALUATION MODULE
Packaging: Box
Voltage - Output: 3.3V
Voltage - Input: 3V ~ 17V
Current - Output: 2A
Regulator Topology: Buck
Board Type: Fully Populated
Utilized IC / Part: RPM3.3-2.0
Supplied Contents: Board(s)
Main Purpose: DC/DC, Step Down
Outputs and Type: 1, Non-Isolated
Part Status: Active
auf Bestellung 2 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details RPM3.3-2.0-EVM-1 Recom Power
Description: RPM3.3-2.0 EVALUATION MODULE, Packaging: Box, Voltage - Output: 3.3V, Voltage - Input: 3V ~ 17V, Current - Output: 2A, Regulator Topology: Buck, Board Type: Fully Populated, Utilized IC / Part: RPM3.3-2.0, Supplied Contents: Board(s), Main Purpose: DC/DC, Step Down, Outputs and Type: 1, Non-Isolated, Part Status: Active.
Weitere Produktangebote RPM3.3-2.0-EVM-1
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RPM3.3-2.0-EVM-1 RPM3.3-2.0-EVM-1 Hersteller : RECOM rpm-2.0-evm-1.pdf RPM-2.0 DC to DC Converter and Switching Regulator Module 3.3V Output Evaluation Board
Produkt ist nicht verfügbar
RPM3.3-2.0-EVM-1 RPM3.3-2.0-EVM-1 Hersteller : RECOM Power RPM_2.0_EVM_1.pdf Power Management IC Development Tools 3-17Vin 3.3Vout 2A Eval