Produkte > RECOM POWER > RPMB15-3.0-EVM-1
RPMB15-3.0-EVM-1
RPMB15-3.0-EVM-1 Recom Power
RPMB-3.0-EVM-1.pdf
Hersteller: Recom Power
Description: EVAL BOARD FOR RPMB153.0
Packaging: Box
Voltage - Output: 15V
Voltage - Input: 16V ~ 36V
Current - Output: 3A
Frequency - Switching: 1.4MHz
Regulator Topology: Buck
Board Type: Fully Populated
Utilized IC / Part: RPMB15-3.0
Supplied Contents: Board(s)
Main Purpose: DC/DC, Step Down
Outputs and Type: 1 Non-Isolated Output
Part Status: Active
Contents: Board(s)
auf Bestellung 14 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details RPMB15-3.0-EVM-1 Recom Power
Description: EVAL BOARD FOR RPMB153.0, Packaging: Box, Voltage - Output: 15V, Voltage - Input: 16V ~ 36V, Current - Output: 3A, Frequency - Switching: 1.4MHz, Regulator Topology: Buck, Board Type: Fully Populated, Utilized IC / Part: RPMB15-3.0, Supplied Contents: Board(s), Main Purpose: DC/DC, Step Down, Outputs and Type: 1 Non-Isolated Output, Part Status: Active, Contents: Board(s).
Weitere Produktangebote RPMB15-3.0-EVM-1
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RPMB15-3.0-EVM-1 RPMB15-3.0-EVM-1 Hersteller : RECOM rpmb-3.0-evm-1.pdf RPMB15 DC to DC Converter and Switching Regulator Module 9VDC to 24VDC Output Evaluation Board
Produkt ist nicht verfügbar
RPMB15-3.0-EVM-1 RPMB15-3.0-EVM-1 Hersteller : RECOM Power RPMB_3.0_EVM_1.pdf Power Management IC Development Tools 16-36Vi 15Vo 3A 9-24VTrim