Produkte > RECOM > RPMH3.3-1.5-CT
RPMH3.3-1.5-CT
  • RPMH3.3-1.5-CT
  • RPMH3.3-1.5-CT
RPMH3.3-1.5-CT RECOM
RPMH-1.5-DTE.pdf
Hersteller: RECOM
Category: DC/DC Converters
Description: Converter: DC/DC; Uin: 5÷60VDC; Uout: 3.3VDC; Iout: 1.5A; SMT; OUT: 1
Type of converter: DC/DC
Input voltage: 5...60V DC
Output voltage: 3.3V DC
Output current: 1.5A
Mounting: SMT
Manufacturer series: RPMH-1.5
Body dimensions: 12.19x12.19x3.75mm
Efficiency: 73%
Operating temperature: -40...100°C
Protection: anti-overload OPP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Number of outputs: 1
Output voltage range: 2.64...3.63V DC
auf Bestellung 8 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RPMH3.3-1.5-CT RECOM
Description: DC DC CONVERTER 3.3V, Packaging: Tube, Features: Adjustable Output, Remote Sense, Package / Case: 25-BLGA Module, Size / Dimension: 0.48" L x 0.48" W x 0.15" H (12.2mm x 12.2mm x 3.8mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Non-Isolated PoL Module, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 60V, Efficiency: 73%, Current - Output (Max): 1.5A, Voltage - Input (Min): 5V, Voltage - Output 1: 3.3V, Number of Outputs: 1.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RPMH3.3-1.5-CT RPMH3.3-1.5-CT Hersteller : RECOM Power RPMH_1_5-1927828.pdf Non-Isolated DC/DC Converters 4.95W 5-60Vin 1.5A 3.3Vout
auf Bestellung 54 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
RPMH3.3-1.5-CT RPMH3.3-1.5-CT Hersteller : Recom Power RPMH-1.5.pdf Description: DC DC CONVERTER 3.3V
Packaging: Tube
Features: Adjustable Output, Remote Sense
Package / Case: 25-BLGA Module
Size / Dimension: 0.48" L x 0.48" W x 0.15" H (12.2mm x 12.2mm x 3.8mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Non-Isolated PoL Module
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 60V
Efficiency: 73%
Current - Output (Max): 1.5A
Voltage - Input (Min): 5V
Voltage - Output 1: 3.3V