Produkte > RECOM > RPMVH3.3-0.5-CT
RPMVH3.3-0.5-CT
RPMVH3.3-0.5-CT RECOM
RPMVH-0.5.pdf
Hersteller: RECOM
Category: DC/DC Converters
Description: Converter: DC/DC; Uin: 6÷115VDC; Uout: 3.3VDC; Iout: 500mA; PCB
Type of converter: DC/DC
Input voltage: 6...115V DC
Output voltage: 3.3V DC
Output current: 0.5A
Mounting: PCB
Manufacturer series: RPMVH-0.5
Body dimensions: 12.19x12.19x3.75mm
Efficiency: 71%
Operating temperature: -40...100°C