Produkte > RECOM POWER > RPP20-2412D
RPP20-2412D
RPP20-2412D Recom Power
RPP20_Series.pdf
Hersteller: Recom Power
Description: CONV DC/DC 20W 18-36VIN +/-12V
Features: Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Packaging: Tube
Package / Case: 6-DIP Module
Size / Dimension: 1.60" L x 1.00" W x 0.48" H (40.6mm x 25.4mm x 11.7mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -45°C ~ 96°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 36V
Efficiency: 88.9%
Current - Output (Max): 833mA, 833mA
Voltage - Input (Min): 18V
Voltage - Output 1: 12V
Voltage - Output 2: -12V
Number of Outputs: 2
Voltage - Isolation: 1.6 kV
auf Bestellung 55 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RPP20-2412D Recom Power
Description: CONV DC/DC 20W 18-36VIN +/-12V, Features: Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO, Packaging: Tube, Package / Case: 6-DIP Module, Size / Dimension: 1.60" L x 1.00" W x 0.48" H (40.6mm x 25.4mm x 11.7mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -45°C ~ 96°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 36V, Efficiency: 88.9%, Current - Output (Max): 833mA, 833mA, Voltage - Input (Min): 18V, Voltage - Output 1: 12V, Voltage - Output 2: -12V, Number of Outputs: 2, Voltage - Isolation: 1.6 kV.
Weitere Produktangebote RPP20-2412D
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RPP20-2412D RPP20-2412D Hersteller : Recom Power RPP20_Series.pdf Description: CONV DC/DC 20W 18-36VIN +/-12V
Packaging: Tube
Package / Case: 6-DIP Module
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 36V
Efficiency: 88.9%
Voltage - Input (Min): 18V
Voltage - Output 1: 12V
Voltage - Output 2: -12V
Number of Outputs: 2
Voltage - Isolation: 1.6 kV
Produkt ist nicht verfügbar
RPP20-2412D RPP20-2412D Hersteller : RECOM Power RPP20_2412D-958458.pdf Isolated DC/DC Converters - Through Hole 20W DC/DC 2kV REG 2:1 18-36in +/-12out