Produkte > IDEC > RR2KP-UDC24V
RR2KP-UDC24V
RR2KP-UDC24V IDEC
Hersteller: IDEC
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 24V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Socketable
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -5°C ~ 40°C
Termination Style: Plug In, 11 Pin (Octal)
Approval Agency: CSA, UR
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 60 mA
Coil Type: Latching, Dual Coil
Contact Material: Silver (Ag)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 240VAC, 30VDC - Max
Must Operate Voltage: 19.2 VDC
Operate Time: 25 ms
Part Status: Active
Load - Max Switching: 2400VA, 300W
auf Bestellung 90 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RR2KP-UDC24V IDEC
Description: IDEC - RR2KP-UDC24V - RELAY, DPDT, 120VAC, 30VDC, 10A, tariffCode: 85364110, rohsCompliant: NO, Relaisanschlüsse: Quick Connect, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: NO, Spulentyp: Latching Dual Coil, Kontaktmaterial: Silver, Kontaktstrom: 10A, usEccn: EAR99, Spulenwiderstand: 400ohm, euEccn: NLR, Kontaktspannung V DC: 30VDC, Relaismontage: Socket, Produktpalette: RR2KP Series, productTraceability: No, Spulenspannung: 24VDC, Kontaktkonfiguration: DPDT, Kontaktspannung V AC: 120VAC, directShipCharge: 25, SVHC: No SVHC (16-Jul-2019).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RR2KP-UDC24V RR2KP-UDC24V Hersteller : IDEC IDEC_RR2KPSeries.pdf Plug-in Relays Relay Plug-In DPDT 10A 24VDC
auf Bestellung 354 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
RR2KP-UDC24V RR2KP-UDC24V Hersteller : IDEC 164464.pdf Description: IDEC - RR2KP-UDC24V - RELAY, DPDT, 120VAC, 30VDC, 10A
tariffCode: 85364110
rohsCompliant: NO
Relaisanschlüsse: Quick Connect
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: NO
Spulentyp: Latching Dual Coil
Kontaktmaterial: Silver
Kontaktstrom: 10A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 400ohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 30VDC
Relaismontage: Socket
Produktpalette: RR2KP Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 24VDC
Kontaktkonfiguration: DPDT
Kontaktspannung V AC: 120VAC
directShipCharge: 25
SVHC: No SVHC (16-Jul-2019)
auf Bestellung 16 Stücke:
RR2KP-UDC24V Hersteller : IDEC Corporation RR2KPSeries.pdf?context=bWFzdGVyfGRvY3VtZW50c3wyODQyMTN8YXBwbGljYXRpb24vcGRmfGRvY3VtZW50cy9oZGIvaGNmLzg5Mjk2NjM4NzcxNTAucGRmfDdhM2EzYjY0YWNiYzU1NWQ0YzBkZDA3Yzk2Y2Y4ZjFkYWExMzIyMzI2Y2EwNTBhZmYzY2Y2NGVjNWExZTFiOGU Electromechanical Relay DPDT 10A 24VDC 400Ohm Socket