Produkte > SENSATA-CYNERGY3 > RSF166A50A100
RSF166A50A100
RSF166A50A100 Sensata-Cynergy3
cynergy3-rsf166-v5.pdf
Hersteller: Sensata-Cynergy3
Description: SENSOR LEVEL SWITCH DUAL
Packaging: Box
Output Type: Switch (2) (Dual Float)
Voltage Rating: 120VDC, 240VAC
Mounting Type: Panel Mount, M16x2 Thread
Type: Liquid
Operating Temperature: -10°C ~ 85°C
Output Configuration: SPST-NC/NO, SPST-NC/NO
Minimum Liquid Specific Gravity: 0.85
Switch Actuation Level: 1.969", 3.937" (50mm, 100mm)
Material - Housing & Prism: Polyphenylene Sulphide (PPS)
Current: 600 mA
auf Bestellung 1 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details RSF166A50A100 Sensata-Cynergy3
Description: SENSOR LEVEL SWITCH DUAL, Packaging: Box, Output Type: Switch (2) (Dual Float), Voltage Rating: 120VDC, 240VAC, Mounting Type: Panel Mount, M16x2 Thread, Type: Liquid, Operating Temperature: -10°C ~ 85°C, Output Configuration: SPST-NC/NO, SPST-NC/NO, Minimum Liquid Specific Gravity: 0.85, Switch Actuation Level: 1.969", 3.937" (50mm, 100mm), Material - Housing & Prism: Polyphenylene Sulphide (PPS), Current: 600 mA.
Weitere Produktangebote RSF166A50A100
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RSF166A50A100 RSF166A50A100 Hersteller : SENSATA / CYNERGY3 3776063.pdf Description: SENSATA / CYNERGY3 - RSF166A50A100 - Schwimmerschalter, Doppelschwimmer, PPS, 600mA, 50 bis 100mm Schaltpegel, 134mm Länge, Kabel
Betriebsdruck, max.: -
Ausgangsstrom: 600mA