Produkte > RECOM > RSO-243.3SZ
RSO-243.3SZ
RSO-243.3SZ RECOM
rso.pdf
Hersteller: RECOM
Module DC-DC 24VIN 1-OUT 3.3V 0.3A 1W Medical 7-Pin SIP Module Tube
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RSO-243.3SZ RECOM
Description: DC DC CONVERTER 3.3V 1W, Packaging: Tube, Features: Remote On/Off, SCP, Package / Case: 8-SIP Module, 7 Leads, Size / Dimension: 0.86" L x 0.36" W x 0.44" H (21.8mm x 9.2mm x 11.1mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 36V, Efficiency: 70%, Current - Output (Max): 300mA, Voltage - Input (Min): 9V, Voltage - Output 1: 3.3V, Control Features: Enable, Active Low, Part Status: Active, Power (Watts): 1 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 1 kV.
Weitere Produktangebote RSO-243.3SZ
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RSO-243.3SZ RSO-243.3SZ Hersteller : Recom Power RSO.pdf Description: DC DC CONVERTER 3.3V 1W
Packaging: Tube
Features: Remote On/Off, SCP
Package / Case: 8-SIP Module, 7 Leads
Size / Dimension: 0.86" L x 0.36" W x 0.44" H (21.8mm x 9.2mm x 11.1mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 36V
Efficiency: 70%
Current - Output (Max): 300mA
Voltage - Input (Min): 9V
Voltage - Output 1: 3.3V
Control Features: Enable, Active Low
Part Status: Active
Power (Watts): 1 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 1 kV
Produkt ist nicht verfügbar
RSO-243.3SZ RSO-243.3SZ Hersteller : RECOM Power RSO.pdf DC/DC Converters - Through Hole 1W DC/DC 1kV REG 4:1 9-36Vin 3.3Vout