Produkte > RECOM > RSP250-40M
RSP250-40M
RSP250-40M RECOM
RSP250-40M.pdf
Hersteller: RECOM
Category: DC/DC Converters
Description: Converter: DC/DC; 250W; Uin: 9÷36VDC; Uout: 8÷35VDC; Iout: 15A; THT
Type of converter: DC/DC
Power: 0.25kW
Input voltage: 9...36V DC
Output voltage: 8...35V DC
Output current: 15A
Mounting: THT
Body dimensions: 57.9x36.8x12.7mm
Efficiency: 98%
Operating temperature: -40...105°C
Insulation voltage: 2.25kV DC
Number of outputs: 1
auf Bestellung 2 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RSP250-40M RECOM
Category: DC/DC Converters, Description: Converter: DC/DC; 250W; Uin: 9÷36VDC; Uout: 8÷35VDC; Iout: 15A; THT, Type of converter: DC/DC, Power: 0.25kW, Input voltage: 9...36V DC, Output voltage: 8...35V DC, Output current: 15A, Mounting: THT, Body dimensions: 57.9x36.8x12.7mm, Efficiency: 98%, Operating temperature: -40...105°C, Protection: anti-overvoltage OVP; over current OCP; overheating OTP; short circuit protection SCP; undervoltage UVP, Insulation voltage: 2.25kV DC, Number of outputs: 1.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RSP250-40M RSP250-40M Hersteller : RECOM Power RSP250-40M.pdf Board Mount Surge Protectors 250W 9-36Vin 40Vout 15A
auf Bestellung 8 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
RSP250-40M RSP250-40M Hersteller : Recom Power RSP250-40M.pdf Description: 250W 40V CLAMPING SURGE PROTECTO