RT114005
RT114005 TE Connectivity
262531522130696ddetrolleractionshowdocdociddatasheet7frt17f.pdf
Hersteller: TE Connectivity
Power Relay 5VDC 12A SPDT(29mm 12.7mm 15.7mm) THT
auf Bestellung 2756 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 54
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RT114005 TE Connectivity
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 12A 5V, Packaging: Tube, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 5VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: CQC, CSA, cURus, VDE, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 80.6 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Flux Protection, Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 12 A, Switching Voltage: 400VAC - Max, Must Release Voltage: 0.5 VDC, Must Operate Voltage: 3.5 VDC, Operate Time: 8 ms, Release Time: 6 ms, Part Status: Active, Coil Insulation: Class F, Load - Max Switching: 4800VA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RT114005 RT114005 Hersteller : TE Connectivity 262531522130696ddetrolleractionshowdocdociddatasheet7frt17f.pdf Power Relay 5VDC 12A SPDT(29mm 12.7mm 15.7mm) THT
auf Bestellung 2756 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 49
auf Bestellung 80 Stücke:
Mindestbestellmenge: 31
auf Bestellung 340 Stücke:
Mindestbestellmenge: 25
RT114005 RT114005 Hersteller : TE Connectivity Potter & Brumfield Relays product-1393239-7.datasheet.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 12A 5V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 5VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: CQC, CSA, cURus, VDE
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 80.6 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Flux Protection
Contact Material: Silver Nickel (AgNi)
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 12 A
Switching Voltage: 400VAC - Max
Must Release Voltage: 0.5 VDC
Must Operate Voltage: 3.5 VDC
Operate Time: 8 ms
Release Time: 6 ms
Part Status: Active
Coil Insulation: Class F
Load - Max Switching: 4800VA
Mindestbestellmenge: 3
RT114005 RT114005 Hersteller : TE Connectivity / Schrack product-1393239-7.datasheet.pdf General Purpose Relays SPDT 12A 5VDC 62Ohm GEN PURPOSE RELAY
auf Bestellung 485 Stücke:
RT114005 RT114005 Hersteller : TE CONNECTIVITY - SCHRACK 1869190.pdf Description: TE CONNECTIVITY - SCHRACK - RT114005 - Universelles Leistungsrelais, Printrelais, Leiterplatte, Baureihe RT1, monostabil, SPDT, 5V DC, 12A
tariffCode: 85364190
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: Lötanschlüsse
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silber-Nickel
isCanonical: Y
Kontaktstrom: 12A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 62ohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: -
Relaismontage: Durchsteckmontage
Produktpalette: RT1 Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 5VDC
Kontaktkonfiguration: SPDT
Kontaktspannung V AC: 250V
SVHC: No SVHC (21-Jan-2025)
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 5VDC
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 80.6 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 12 A
Must Release Voltage: 0.5 VDC
Must Operate Voltage: 3.5 VDC