RT114012F
RT114012F TE Connectivity
eng_ds_rt1pb_4.pdf
Hersteller: TE Connectivity
Power Relay 12VDC 12A SPDT(29mm 12.7mm 15.7mm) THT
auf Bestellung 100 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 40
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RT114012F TE Connectivity
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 12A 12V, Packaging: Tube, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 33.3 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Flux Protection, Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 12 A, Switching Voltage: 400VAC - Max, Must Release Voltage: 1.2 VDC, Must Operate Voltage: 8.4 VDC, Operate Time: 8 ms, Release Time: 6 ms, Part Status: Discontinued at Digi-Key, Coil Insulation: Class F, Approval Agency: CQC, CSA, cURus, VDE, Load - Max Switching: 4800VA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RT114012F RT114012F Hersteller : TE Connectivity / Schrack ENG_DS_RT1pb_0720-729137.pdf General Purpose Relays SPDT 12A 12VDC
auf Bestellung 8 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
RT114012F RT114012F Hersteller : TE Connectivity Potter & Brumfield Relays DDEController?Action=srchrtrv&DocNm=RT1pb&DocType=DS&DocLang=English Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 12A 12V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 33.3 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Flux Protection
Contact Material: Silver Nickel (AgNi)
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 12 A
Switching Voltage: 400VAC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 8.4 VDC