Produkte > YAGEO > RT1206BRB0753R6L
RT1206BRB0753R6L
RT1206BRB0753R6L Yageo
pyu-rt_1-to-0.01_rohs_l_15.pdf
Hersteller: Yageo
Res Thin Film 1206 53.6 Ohm 0.1% 0.25W(1/4W) ±10ppm/°C Pad SMD T/R
Produktbewertung abgeben
Technische Details RT1206BRB0753R6L Yageo
Description: RES 53.6 OHM 0.1% 1/4W 1206, Power (Watts): 0.25W, 1/4W, Tolerance: ±0.1%, Features: Moisture Resistant, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 1206 (3216 Metric), Temperature Coefficient: ±10ppm/°C, Size / Dimension: 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm), Composition: Thin Film, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 1206, Height - Seated (Max): 0.026" (0.65mm), Resistance: 53.6 Ohms.
Weitere Produktangebote RT1206BRB0753R6L
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RT1206BRB0753R6L RT1206BRB0753R6L Hersteller : YAGEO pyu-rt_1-to-0.01_rohs_l.pdf Description: RES 53.6 OHM 0.1% 1/4W 1206
Power (Watts): 0.25W, 1/4W
Tolerance: ±0.1%
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient: ±10ppm/°C
Size / Dimension: 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Composition: Thin Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 1206
Height - Seated (Max): 0.026" (0.65mm)
Resistance: 53.6 Ohms