RT174005
RT174005 TE Connectivity
eng_ds_rt1_sensitive_3.pdf
Hersteller: TE Connectivity
Power Relay 5VDC 10A SPDT(29mm 12.7mm 15.7mm) THT
auf Bestellung 5100 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 28
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RT174005 TE Connectivity
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 5V, Packaging: Tube, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 5VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 14.2 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Flux Protection, Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 10 A, Switching Voltage: 400VAC - Max, Must Release Voltage: 0.5 VDC, Must Operate Voltage: 3.75 VDC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 8 ms, Part Status: Active, Coil Insulation: Class F, Approval Agency: CQC, CSA, cURus, VDE, Load - Max Switching: 4000VA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RT174005 RT174005 Hersteller : TE Connectivity / P&B product-3-1393239-6.datasheet.pdf General Purpose Relays SPDT 10A 5VDC 100Ohm POWER PCB RELAY
auf Bestellung 1030 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
RT174005 RT174005 Hersteller : TE Connectivity Potter & Brumfield Relays product-3-1393239-6.datasheet.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 5V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 5VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 14.2 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Flux Protection
Contact Material: Silver Nickel (AgNi)
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 400VAC - Max
Must Release Voltage: 0.5 VDC
Must Operate Voltage: 3.75 VDC
Operate Time: 10 ms
Release Time: 8 ms
Part Status: Active
Coil Insulation: Class F
Approval Agency: CQC, CSA, cURus, VDE
Load - Max Switching: 4000VA
Mindestbestellmenge: 2
RT174005 RT174005 Hersteller : TE CONNECTIVITY - SCHRACK product-3-1393239-6.datasheet.pdf Description: TE CONNECTIVITY - SCHRACK - RT174005 - Universelles Leistungsrelais, Baureihe RT1 sensitive, monostabil, SPDT, 5V DC, 10A
tariffCode: 85364190
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: Lötanschlüsse
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silber-Nickel
isCanonical: Y
Kontaktstrom: 10A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 100ohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: -
Relaismontage: Durchsteckmontage
Produktpalette: RT1 Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 5VDC
Kontaktkonfiguration: SPDT
Kontaktspannung V AC: 250V
SVHC: No SVHC (27-Jun-2024)
auf Bestellung 448 Stücke:
RT174005 RT174005 Hersteller : TE Connectivity eng_ds_rt1_sensitive_3.pdf Power Relay 5VDC 10A SPDT(29mm 12.7mm 15.7mm) THT
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar