Produkte > RICHTEK USA INC. > RT2558-25GSP
RT2558-25GSP
RT2558-25GSP Richtek USA Inc.
RT2558.pdf
Hersteller: Richtek USA Inc.
Description: IC REG LIN 2.5V 100MA 8-SOP-EP
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 100mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 3.5 µA
Voltage - Input (Max): 36V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 8-SOP-EP
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V
Part Status: Not For New Designs
Voltage Dropout (Max): 0.55V @ 10mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature
Current - Supply (Max): 5 µA
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RT2558-25GSP Richtek USA Inc.
Description: IC REG LIN 2.5V 100MA 8-SOP-EP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 100mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 3.5 µA, Voltage - Input (Max): 36V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 8-SOP-EP, Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V, Part Status: Not For New Designs, Voltage Dropout (Max): 0.55V @ 10mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Current - Supply (Max): 5 µA.
Weitere Produktangebote RT2558-25GSP
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RT2558-25GSP RT2558-25GSP Hersteller : Richtek USA Inc. RT2558.pdf Description: IC REG LIN 2.5V 100MA 8-SOP-EP
Packaging: Cut Tape (CT)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 100mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 36V
Number of Regulators: 1