RT3SN-12V
RT3SN-12V Panasonic Electric Works
8140
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 3A 12V
Features: Lighted Indicator, Socket Included
Packaging: Bulk
Mounting Type: DIN Rail
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -20°C ~ 55°C
Termination Style: Screw Terminal
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 9.2 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Form: SPST-NO (1 Form A) x 4
Contact Rating (Current): 3 A
Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 0.6 VDC
Must Operate Voltage: 8.4 VDC
Part Status: Active
auf Bestellung 6 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RT3SN-12V Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 3A 12V, Features: Lighted Indicator, Socket Included, Packaging: Bulk, Mounting Type: DIN Rail, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -20°C ~ 55°C, Termination Style: Screw Terminal, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 9.2 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Form: SPST-NO (1 Form A) x 4, Contact Rating (Current): 3 A, Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max, Must Release Voltage: 0.6 VDC, Must Operate Voltage: 8.4 VDC, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RT3SN-12V RT3SN-12V Hersteller : Panasonic 8140_fileversion.pdf Solid State Relay, DIN Rail
auf Bestellung 10 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
RT3SN-12V RT3SN-12V Hersteller : Panasonic Industrial Devices 8140 Relay Sockets & Fixings 12V RT3 Socket PA-N relay w/4pcs