Produkte > PANASONIC > RT3SN-24V
RT3SN-24V
RT3SN-24V Panasonic
8140_fileversion.pdf
Hersteller: Panasonic
Solid State Relay, DIN Rail
auf Bestellung 11 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RT3SN-24V Panasonic
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 3A 24V, Packaging: Bulk, Features: Lighted Indicator, Socket Included, Mounting Type: DIN Rail, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -20°C ~ 55°C, Termination Style: Screw Terminal, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 4.6 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Form: SPST-NO (1 Form A) x 4, Contact Rating (Current): 3 A, Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max, Must Release Voltage: 1.2 VDC, Must Operate Voltage: 16.8 VDC, Part Status: Active, Load - Max Switching: 750VA, 90W.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RT3SN-24V RT3SN-24V Hersteller : Panasonic Electric Works 8140 Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 3A 24V
Packaging: Bulk
Features: Lighted Indicator, Socket Included
Mounting Type: DIN Rail
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -20°C ~ 55°C
Termination Style: Screw Terminal
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 4.6 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Form: SPST-NO (1 Form A) x 4
Contact Rating (Current): 3 A
Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 16.8 VDC
Part Status: Active
Load - Max Switching: 750VA, 90W
auf Bestellung 45 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
RT3SN-24V RT3SN-24V Hersteller : Panasonic 8140_fileversion.pdf Solid State Relay, DIN Rail
auf Bestellung 1 Stücke:
auf Bestellung 1 Stücke:
Produkt ist nicht verfügbar
RT3SN-24V RT3SN-24V Hersteller : Panasonic Industrial Devices 8140 Relay Sockets & Fixings 24V RT3 Socket PA-N relay w/4pcs