RT3SP1-12V
RT3SP1-12V Panasonic Electric Works
8142
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: SSR RELAY SPST-NO 2A 0-60V
Packaging: Bulk
Package / Case: Module
Output Type: DC
Mounting Type: DIN Rail
Voltage - Input: 12VDC
Circuit: SPST-NO (1 Form A) x 4
Operating Temperature: -20°C ~ 55°C
Termination Style: Screw Terminal
Load Current: 2 A
Relay Type: Photo-Coupled Relay (Photorelay)
Voltage - Load: 0 V ~ 60 V
auf Bestellung 8 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RT3SP1-12V Panasonic Electric Works
Description: SSR RELAY SPST-NO 2A 0-60V, Packaging: Bulk, Package / Case: Module, Output Type: DC, Mounting Type: DIN Rail, Voltage - Input: 12VDC, Circuit: SPST-NO (1 Form A) x 4, Operating Temperature: -20°C ~ 55°C, Termination Style: Screw Terminal, Load Current: 2 A, Relay Type: Photo-Coupled Relay (Photorelay), Voltage - Load: 0 V ~ 60 V.
Weitere Produktangebote RT3SP1-12V
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RT3SP1-12V RT3SP1-12V Hersteller : Panasonic inft_eng_pmos.pdf Relay SSR 6.2mA 12V DC-IN 9A 60V DC-OUT 16-Pin Carton