RT3SP2-12V
RT3SP2-12V Panasonic Electric Works
8142
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: SSR RELAY SPST-NO 300MA 0-400V
Packaging: Bulk
Package / Case: Module
Output Type: AC, DC
Mounting Type: DIN Rail
Voltage - Input: 12VDC
Circuit: SPST-NO (1 Form A) x 4
Termination Style: Screw Terminal
Load Current: 300 mA
Part Status: Active
Voltage - Load: 0 V ~ 400 V
Operating Temperature: -20°C ~ 55°C
Relay Type: Photo-Coupled Relay (Photorelay)
auf Bestellung 2 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details RT3SP2-12V Panasonic Electric Works
Description: SSR RELAY SPST-NO 300MA 0-400V, Packaging: Bulk, Package / Case: Module, Output Type: AC, DC, Mounting Type: DIN Rail, Voltage - Input: 12VDC, Circuit: SPST-NO (1 Form A) x 4, Termination Style: Screw Terminal, Load Current: 300 mA, Part Status: Active, Voltage - Load: 0 V ~ 400 V, Operating Temperature: -20°C ~ 55°C, Relay Type: Photo-Coupled Relay (Photorelay).