Produkte > RICHTEK USA INC. > RT6230AHGQUF
RT6230AHGQUF
RT6230AHGQUF Richtek USA Inc.
SaveDownload.aspx?specid=RT6230
Hersteller: Richtek USA Inc.
Description: IC REG BUCK ADJ 6A 16UQFN
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 16-UFQFN
Output Type: Adjustable
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Down
Current - Output: 6A
Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 500kHz
Voltage - Input (Max): 23V
Topology: Buck
Supplier Device Package: 16-UQFN (3x3)
Synchronous Rectifier: Yes
Voltage - Output (Max): 12V
Voltage - Input (Min): 6V
Voltage - Output (Min/Fixed): 5V
Part Status: Active
auf Bestellung 1460 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RT6230AHGQUF Richtek USA Inc.
Description: IC REG BUCK ADJ 6A 16UQFN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 16-UFQFN, Output Type: Adjustable, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 1, Function: Step-Down, Current - Output: 6A, Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ), Output Configuration: Positive, Frequency - Switching: 500kHz, Voltage - Input (Max): 23V, Topology: Buck, Supplier Device Package: 16-UQFN (3x3), Synchronous Rectifier: Yes, Voltage - Output (Max): 12V, Voltage - Input (Min): 6V, Voltage - Output (Min/Fixed): 5V, Part Status: Active.
Weitere Produktangebote RT6230AHGQUF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RT6230AHGQUF RT6230AHGQUF Hersteller : Richtek USA Inc. SaveDownload.aspx?specid=RT6230 Description: IC REG BUCK ADJ 6A 16UQFN
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 16-UFQFN
Output Type: Adjustable
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Down
Current - Output: 6A
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 500kHz
Voltage - Input (Max): 23V
Topology: Buck
Synchronous Rectifier: Yes
Voltage - Output (Max): 12V
Voltage - Input (Min): 6V