Produkte > RT8 > RT8008-15GB
RT8008-15GB
SaveDownload.aspx?specid=RT8008
Hersteller:
auf Bestellung 72000 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RT8008-15GB
Description: IC REG BUCK 1.5V 600MA SOT23-5, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-74A, SOT-753, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 1, Function: Step-Down, Current - Output: 600mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Output Configuration: Positive, Frequency - Switching: 1.5MHz, Voltage - Input (Max): 5.5V, Topology: Buck, Supplier Device Package: SOT-23-5, Synchronous Rectifier: Yes, Voltage - Input (Min): 2.5V, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.5V, Part Status: Active.
Weitere Produktangebote RT8008-15GB
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RT8008-15GB RT8008-15GB Hersteller : Richtek USA Inc. SaveDownload.aspx?specid=RT8008 Description: IC REG BUCK 1.5V 600MA SOT23-5
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SC-74A, SOT-753
Function: Step-Down
Current - Output: 600mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 1.5MHz
Voltage - Input (Max): 5.5V
Topology: Buck
Supplier Device Package: SOT-23-5
Synchronous Rectifier: Yes
Voltage - Input (Min): 2.5V
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.5V