Produkte > RICHTEK USA INC. > RT8009-12GJ5
RT8009-12GJ5
RT8009-12GJ5 Richtek USA Inc.
SaveDownload.aspx?specid=RT8009
Hersteller: Richtek USA Inc.
Description: IC REG BUCK 1.2V 600MA TSOT23-5
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Down
Current - Output: 600mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 1.25MHz
Voltage - Input (Max): 5.5V
Topology: Buck
Supplier Device Package: TSOT-23-5
Synchronous Rectifier: Yes
Voltage - Input (Min): 2.5V
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.2V
Part Status: Active
auf Bestellung 250 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 9
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RT8009-12GJ5 Richtek USA Inc.
Description: IC REG BUCK 1.2V 600MA TSOT23-5, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 1, Function: Step-Down, Current - Output: 600mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Output Configuration: Positive, Frequency - Switching: 1.25MHz, Voltage - Input (Max): 5.5V, Topology: Buck, Supplier Device Package: TSOT-23-5, Synchronous Rectifier: Yes, Voltage - Input (Min): 2.5V, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.2V, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RT8009-12GJ5 RT8009-12GJ5 Hersteller : Richtek SaveDownload.aspx?specid=RT8009 Switching Voltage Regulators 1.25MHz, 600mA, High Efficiency PWM Step-Down DC/DC Converter
auf Bestellung 2889 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
RT8009-12GJ5 SaveDownload.aspx?specid=RT8009
auf Bestellung 36000 Stücke:
RT8009-12GJ5 RT8009-12GJ5 Hersteller : Richtek USA Inc. SaveDownload.aspx?specid=RT8009 Description: IC REG BUCK 1.2V 600MA TSOT23-5
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Down
Current - Output: 600mA
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 1.25MHz
Voltage - Input (Max): 5.5V
Topology: Buck
Synchronous Rectifier: Yes
Voltage - Input (Min): 2.5V