Produkte > RT8 > RT8009-15GJ5
RT8009-15GJ5
DS8009-07.pdf
Hersteller:
auf Bestellung 36000 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RT8009-15GJ5
Description: IC REG BUCK 1.5V 600MA TSOT23-5, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 1, Function: Step-Down, Current - Output: 600mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Output Configuration: Positive, Frequency - Switching: 1.25MHz, Voltage - Input (Max): 5.5V, Topology: Buck, Supplier Device Package: TSOT-23-5, Synchronous Rectifier: Yes, Voltage - Input (Min): 2.5V, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.5V, Part Status: Active.
Weitere Produktangebote RT8009-15GJ5
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RT8009-15GJ5 RT8009-15GJ5 Hersteller : Richtek USA Inc. DS8009-07.pdf Description: IC REG BUCK 1.5V 600MA TSOT23-5
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Function: Step-Down
Current - Output: 600mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 1.25MHz
Voltage - Input (Max): 5.5V
Topology: Buck
Supplier Device Package: TSOT-23-5
Synchronous Rectifier: Yes
Voltage - Input (Min): 2.5V
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.5V