Produkte > RT9 > RT9018B-18GSP
RT9018B-18GSP
RT9018AB-07.pdf
Hersteller:
auf Bestellung 2332 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RT9018B-18GSP
Description: IC REG LIN POS ADJ 3A 8SOP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad, Output Type: Adjustable (Fixed), Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 3A, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 1.2 mA, Voltage - Input (Max): 5.5V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 8-SOP-EP, Voltage - Output (Max): 5.15V, Voltage - Output (Min/Fixed): 0.8V (1.8V), Control Features: Enable, Power Good, Voltage Dropout (Max): 0.35V @ 3A, Protection Features: Over Current, Over Temperature.
Weitere Produktangebote RT9018B-18GSP
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RT9018B-18GSP RT9018B-18GSP Hersteller : Richtek USA Inc. RT9018AB-07.pdf Description: IC REG LIN POS ADJ 3A 8SOP
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad
Output Type: Adjustable (Fixed)
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 3A
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 1.2 mA
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 8-SOP-EP
Voltage - Output (Max): 5.15V
Voltage - Output (Min/Fixed): 0.8V (1.8V)
Control Features: Enable, Power Good
Voltage Dropout (Max): 0.35V @ 3A
Protection Features: Over Current, Over Temperature
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 3A
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Voltage - Output (Max): 5.15V