Produkte > RICHTEK USA INC. > RT9025-18GSP
RT9025-18GSP
RT9025-18GSP Richtek USA Inc.
RT9025.pdf
Hersteller: Richtek USA Inc.
Description: IC REG LIN POS ADJ 2A 8SOP
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad
Output Type: Adjustable (Fixed)
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 2A
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 1.2 mA
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 8-SOP-EP
Voltage - Output (Max): 5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed): 0.8V (1.8V)
Control Features: Enable, Power Good
Part Status: Active
Voltage Dropout (Max): 0.3V @ 2A
Produktbewertung abgeben
Technische Details RT9025-18GSP Richtek USA Inc.
Description: IC REG LIN POS ADJ 2A 8SOP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad, Output Type: Adjustable (Fixed), Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 2A, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 1.2 mA, Voltage - Input (Max): 5.5V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 8-SOP-EP, Voltage - Output (Max): 5.5V, Voltage - Output (Min/Fixed): 0.8V (1.8V), Control Features: Enable, Power Good, Part Status: Active, Voltage Dropout (Max): 0.3V @ 2A, Protection Features: Over Current, Over Temperature.
Weitere Produktangebote RT9025-18GSP
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RT9025-18GSP RT9025-18GSP Hersteller : Richtek USA Inc. RT9025.pdf Description: IC REG LIN POS ADJ 2A 8SOP
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 2A
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Voltage - Output (Max): 5.5V
Part Status: Active