Produkte > RICHTEK USA INC. > RT9041E-15GQW
RT9041E-15GQW
RT9041E-15GQW Richtek USA Inc.
SaveDownload.aspx?specid=RT9041E
Hersteller: Richtek USA Inc.
Description: IC REG LIN POS ADJ 500MA 8-WDFN
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 8-WFDFN Exposed Pad
Output Type: Adjustable (Fixed)
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 500mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 250 µA
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 8-WDFN (2x2)
Voltage - Output (Max): 2.5V
Voltage - Output (Min/Fixed): 0.8V (1.5V)
Control Features: Enable, Power Good
Part Status: Active
Voltage Dropout (Max): 0.5V @ 500mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RT9041E-15GQW Richtek USA Inc.
Description: IC REG LIN POS ADJ 500MA 8-WDFN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-WFDFN Exposed Pad, Output Type: Adjustable (Fixed), Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 500mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 250 µA, Voltage - Input (Max): 5.5V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 8-WDFN (2x2), Voltage - Output (Max): 2.5V, Voltage - Output (Min/Fixed): 0.8V (1.5V), Control Features: Enable, Power Good, Part Status: Active, Voltage Dropout (Max): 0.5V @ 500mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO).
Weitere Produktangebote RT9041E-15GQW
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RT9041E-15GQW RT9041E-15GQW Hersteller : Richtek USA Inc. SaveDownload.aspx?specid=RT9041E Description: IC REG LIN POS ADJ 500MA 8-WDFN
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 500mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Voltage - Output (Max): 2.5V
Part Status: Active