Produkte > RICHTEK > RT9058-33GVL
RT9058-33GVL
RT9058-33GVL Richtek
SaveDownload.aspx?specid=RT9058
Hersteller: Richtek
LDO Voltage Regulators 36V, 2 A IQ, 100mA Low Dropout Voltage Linear Regulator
auf Bestellung 36 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RT9058-33GVL Richtek
Description: IC REG LIN 3.3V 100MA SOT23-3L, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 100mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 3.5 µA, Voltage - Input (Max): 36V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SOT-23-3L, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V, Part Status: Active, PSRR: 70dB ~ 40dB (100Hz ~ 100kHz), Voltage Dropout (Max): 0.5V @ 10mA, Protection Features: Over Current, Current - Supply (Max): 5 µA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RT9058-33GVL RT9058-33GVL Hersteller : Richtek USA Inc. SaveDownload.aspx?specid=RT9058 Description: IC REG LIN 3.3V 100MA SOT23-3L
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 100mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 3.5 µA
Voltage - Input (Max): 36V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SOT-23-3L
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V
Part Status: Active
PSRR: 70dB ~ 40dB (100Hz ~ 100kHz)
Voltage Dropout (Max): 0.5V @ 10mA
Protection Features: Over Current
Current - Supply (Max): 5 µA
auf Bestellung 2043 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 19
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 100mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 36V
Number of Regulators: 1
Part Status: Active