Produkte > RICHTEK USA INC. > RT9064-33GV
RT9064-33GV
RT9064-33GV Richtek USA Inc.
SaveDownload.aspx?specid=RT9064
Hersteller: Richtek USA Inc.
Description: IC REG LINEAR 3.3V 200MA SOT23-3
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 200mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 4 µA
Voltage - Input (Max): 14V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SOT-23-3
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V
Part Status: Active
PSRR: 60dB ~ 40dB (100Hz ~ 10kHz)
Voltage Dropout (Max): 1.5V @ 100mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RT9064-33GV Richtek USA Inc.
Description: IC REG LINEAR 3.3V 200MA SOT23-3, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 200mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 4 µA, Voltage - Input (Max): 14V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SOT-23-3, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V, Part Status: Active, PSRR: 60dB ~ 40dB (100Hz ~ 10kHz), Voltage Dropout (Max): 1.5V @ 100mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature.
Weitere Produktangebote RT9064-33GV
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RT9064-33GV RT9064-33GV Hersteller : Richtek USA Inc. SaveDownload.aspx?specid=RT9064 Description: IC REG LINEAR 3.3V 200MA SOT23-3
Packaging: Cut Tape (CT)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 200mA
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 4 µA
Voltage - Input (Max): 14V
Number of Regulators: 1
Part Status: Active