Produkte > RICHTEK USA INC. > RT9064-33GX
RT9064-33GX
RT9064-33GX Richtek USA Inc.
SaveDownload.aspx?specid=RT9064
Hersteller: Richtek USA Inc.
Description: IC REG LINEAR 3.3V 200MA SOT89-3
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-243AA
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 200mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 4 µA
Voltage - Input (Max): 14V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SOT-89-3
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V
Part Status: Discontinued at Digi-Key
PSRR: 60dB ~ 40dB (100Hz ~ 10kHz)
Voltage Dropout (Max): 1.5V @ 100mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature
Produktbewertung abgeben
Technische Details RT9064-33GX Richtek USA Inc.
Description: IC REG LINEAR 3.3V 200MA SOT89-3, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-243AA, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 200mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 4 µA, Voltage - Input (Max): 14V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SOT-89-3, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V, Part Status: Discontinued at Digi-Key, PSRR: 60dB ~ 40dB (100Hz ~ 10kHz), Voltage Dropout (Max): 1.5V @ 100mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature.
Weitere Produktangebote RT9064-33GX
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RT9064-33GX RT9064-33GX Hersteller : Richtek USA Inc. SaveDownload.aspx?specid=RT9064 Description: IC REG LINEAR 3.3V 200MA SOT89-3
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: TO-243AA
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 200mA
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 4 µA
Voltage - Input (Max): 14V
Number of Regulators: 1