Produkte > RICHTEK USA INC. > RT9069-25GX5
RT9069-25GX5
RT9069-25GX5 Richtek USA Inc.
SaveDownload.aspx?specid=RT9069
Hersteller: Richtek USA Inc.
Description: IC REG LINEAR 2.5V 200MA SOT89-5
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SOT-89-5/6
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 200mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 3.5 µA
Voltage - Input (Max): 36V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SOT-89-5
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V
Control Features: Enable
Voltage Dropout (Max): 0.36V @ 10mA
Produktbewertung abgeben
Technische Details RT9069-25GX5 Richtek USA Inc.
Description: IC REG LINEAR 2.5V 200MA SOT89-5, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SOT-89-5/6, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 200mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 3.5 µA, Voltage - Input (Max): 36V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SOT-89-5, Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V, Control Features: Enable, Voltage Dropout (Max): 0.36V @ 10mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Current - Supply (Max): 5 µA.
Weitere Produktangebote RT9069-25GX5
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RT9069-25GX5 RT9069-25GX5 Hersteller : Richtek USA Inc. SaveDownload.aspx?specid=RT9069 Description: IC REG LINEAR 2.5V 200MA SOT89-5
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: SOT-89-5/6
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 200mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 36V
Number of Regulators: 1
Control Features: Enable