Produkte > RICHTEK > RT9073A-28GQZ
RT9073A-28GQZ
RT9073A-28GQZ Richtek
DS9073A_03.pdf
Hersteller: Richtek
LDO Voltage Regulators 1 A IQ, 250mA Low-Dropout Linear Regulator
auf Bestellung 2234 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RT9073A-28GQZ Richtek
Description: IC REG LINEAR 2.8V 250MA 4-ZQFN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 4-XDFN Exposed Pad, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 250mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 3 µA, Voltage - Input (Max): 5.5V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 4-ZQFN (1x1), Voltage - Output (Min/Fixed): 2.8V, Control Features: Enable, PSRR: 75dB (1kHz), Voltage Dropout (Max): 0.6V @ 250mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature.
Weitere Produktangebote RT9073A-28GQZ
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RT9073A-28GQZ RT9073A-28GQZ Hersteller : Richtek USA Inc. SaveDownload.aspx?specid=RT9073A Description: IC REG LINEAR 2.8V 250MA 4-ZQFN
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 4-XDFN Exposed Pad
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 250mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 3 µA
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 4-ZQFN (1x1)
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.8V
Control Features: Enable
PSRR: 75dB (1kHz)
Voltage Dropout (Max): 0.6V @ 250mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Cut Tape (CT)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 250mA
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 3 µA
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Control Features: Enable
PSRR: 75dB (1kHz)