Produkte > RICHTEK USA INC. > RT9076-33GVN
RT9076-33GVN
RT9076-33GVN Richtek USA Inc.
SaveDownload.aspx?specid=RT9076
Hersteller: Richtek USA Inc.
Description: IC REG LINEAR 3.3V 250MA SOT23-3
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 250mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 6V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SOT-23-3
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V
Part Status: Active
PSRR: 70dB ~ 40dB (100Hz ~ 10kHz)
Voltage Dropout (Max): 1.2V @ 200mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature
Current - Supply (Max): 50 µA
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RT9076-33GVN Richtek USA Inc.
Description: IC REG LINEAR 3.3V 250MA SOT23-3, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 250mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Output Configuration: Positive, Voltage - Input (Max): 6V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SOT-23-3, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V, Part Status: Active, PSRR: 70dB ~ 40dB (100Hz ~ 10kHz), Voltage Dropout (Max): 1.2V @ 200mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Current - Supply (Max): 50 µA.
Weitere Produktangebote RT9076-33GVN
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RT9076-33GVN RT9076-33GVN Hersteller : Richtek USA Inc. SaveDownload.aspx?specid=RT9076 Description: IC REG LINEAR 3.3V 250MA SOT23-3
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 250mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 6V
Number of Regulators: 1
Part Status: Active