Produkte > RICHTEK USA INC. > RT9078-33GJ5
RT9078-33GJ5
RT9078-33GJ5 Richtek USA Inc.
SaveDownload.aspx?specid=RT9078
Hersteller: Richtek USA Inc.
Description: IC REG LIN 3.3V 300MA TSOT-23-5
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 300mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 4 µA
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: TSOT-23-5
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V
Control Features: Enable
PSRR: 75dB (1kHz)
Voltage Dropout (Max): 0.22V @ 300mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature
auf Bestellung 6000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RT9078-33GJ5 Richtek USA Inc.
Description: IC REG LIN 3.3V 300MA TSOT-23-5, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 300mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 4 µA, Voltage - Input (Max): 5.5V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: TSOT-23-5, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V, Control Features: Enable, PSRR: 75dB (1kHz), Voltage Dropout (Max): 0.22V @ 300mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RT9078-33GJ5 RT9078-33GJ5 Hersteller : Richtek USA Inc. SaveDownload.aspx?specid=RT9078 Description: IC REG LIN 3.3V 300MA TSOT-23-5
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 300mA
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 4 µA
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Control Features: Enable
PSRR: 75dB (1kHz)
auf Bestellung 6150 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 53
RT9078-33GJ5 RT9078-33GJ5 Hersteller : Richtek SaveDownload.aspx?specid=RT9078 LDO Voltage Regulators 2 A IQ, 300mA Low-Dropout Linear Regulator