Produkte > RICHTEK > RT9080-12GQZ
RT9080-12GQZ
RT9080-12GQZ Richtek
DS9080_09.pdf
Hersteller: Richtek
LDO Voltage Regulators 2 A IQ, 600mA Low-Dropout Linear Regulator
auf Bestellung 950 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RT9080-12GQZ Richtek
Description: IC REG LINEAR 1.2V 600MA 4-ZQFN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 4-XDFN Exposed Pad, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 600mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 4 µA, Voltage - Input (Max): 5.5V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 4-ZQFN (1x1), Voltage - Output (Min/Fixed): 1.2V, Control Features: Enable, Part Status: Discontinued at Digi-Key, PSRR: 75dB (1kHz), Voltage Dropout (Max): 1.03V @ 600mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature.
Weitere Produktangebote RT9080-12GQZ
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RT9080-12GQZ RT9080-12GQZ Hersteller : RICHTEK 2183318.pdf Description: RICHTEK - RT9080-12GQZ - LDO-Festspannungsregler, 1.2V bis 5.5Vin, 1.2V/600mAout, 710mV Dropout, QFN-4
Ausgang: Fest
Feste Ausgangsspannung, nom.: 1.2
Ausgangsstrom: 600
MSL: MSL 3 - 168 Stunden
Einstellbare Ausgangsspannung, max.: -
Bauform - LDO-Regler: QFN
Betriebstemperatur, min.: -40
Einstellbare Ausgangsspannung, min.: -
Eingangsspannung, max.: 5.5
Eingangsspannung, min.: 1.2
Anzahl der Pins: 4
Produktpalette: 1.2V 600mA LDO Voltage Regulators
Dropout-Spannung Vdo: 710
Betriebstemperatur, max.: 85
SVHC: No SVHC (19-Jan-2021)
Produkt ist nicht verfügbar
SVHC: No SVHC (19-Jan-2021)
Produkt ist nicht verfügbar
RT9080-12GQZ RT9080-12GQZ Hersteller : Richtek USA Inc. SaveDownload.aspx?specid=RT9080 Description: IC REG LINEAR 1.2V 600MA 4-ZQFN
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 4-XDFN Exposed Pad
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 600mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 4 µA
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 4-ZQFN (1x1)
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.2V
Control Features: Enable
Part Status: Discontinued at Digi-Key
PSRR: 75dB (1kHz)
Voltage Dropout (Max): 1.03V @ 600mA