Produkte > IC > IC andere > RT9080-25GJ5
RT9080-25GJ5
SaveDownload.aspx?specid=RT9080
Produktcode: 219976
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
Hersteller:
IC > IC andere
Produkt ist nicht verfügbar
erwartet 30 St.:
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RT9080-25GJ5 RT9080-25GJ5 Hersteller : Richtek DS9080_09.pdf LDO Voltage Regulators 2 A IQ, 600mA Low-Dropout Linear Regulator
auf Bestellung 5109 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
RT9080-25GJ5 RT9080-25GJ5 Hersteller : Richtek USA Inc. SaveDownload.aspx?specid=RT9080 Description: IC REG LIN 2.5V 600MA TSOT-23-5
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 600mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 4 µA
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: TSOT-23-5
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V
Control Features: Enable
Part Status: Active
PSRR: 75dB (1kHz)
Voltage Dropout (Max): 0.63V @ 600mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Short Circuit
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Cut Tape (CT)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 600mA
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 4 µA
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Control Features: Enable
Part Status: Active
PSRR: 75dB (1kHz)