Produkte > RICHTEK USA INC. > RT9080N-18GJ5
RT9080N-18GJ5
RT9080N-18GJ5 Richtek USA Inc.
SaveDownload.aspx?specid=RT9080
Hersteller: Richtek USA Inc.
Description: IC REG LIN 1.8V 600MA TSOT-23-5
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 600mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 4 µA
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: TSOT-23-5
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V
Control Features: Enable
Part Status: Active
PSRR: 75dB (1kHz)
Voltage Dropout (Max): 0.83V @ 600mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RT9080N-18GJ5 Richtek USA Inc.
Description: IC REG LIN 1.8V 600MA TSOT-23-5, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 600mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 4 µA, Voltage - Input (Max): 5.5V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: TSOT-23-5, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V, Control Features: Enable, Part Status: Active, PSRR: 75dB (1kHz), Voltage Dropout (Max): 0.83V @ 600mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature.
Weitere Produktangebote RT9080N-18GJ5
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RT9080N-18GJ5 Hersteller : Richtek DS9080_09.pdf LDO Voltage Regulators 2 A IQ, 600mA Low-Dropout Linear Regulator