Produkte > RICHTEK USA INC. > RT9081A-11GQZA
RT9081A-11GQZA
RT9081A-11GQZA Richtek USA Inc.
Hersteller: Richtek USA Inc.
Description: IC REG LINEAR 1.1V 500MA 6ZADFN
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 6-XFDFN Exposed Pad
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 500mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 110 µA
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 6-ZADFN (1.2x1.2)
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.1V
Control Features: Enable
Part Status: Active
PSRR: 80dB (1kHz)
Voltage Dropout (Max): 0.25V @ 500mA
Protection Features: Current Limit, Thermal Shutdown, UVLO
auf Bestellung 2454 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 16
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RT9081A-11GQZA Richtek USA Inc.
Description: IC REG LINEAR 1.1V 500MA 6ZADFN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 6-XFDFN Exposed Pad, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 500mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 110 µA, Voltage - Input (Max): 5.5V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 6-ZADFN (1.2x1.2), Voltage - Output (Min/Fixed): 1.1V, Control Features: Enable, Part Status: Active, PSRR: 80dB (1kHz), Voltage Dropout (Max): 0.25V @ 500mA, Protection Features: Current Limit, Thermal Shutdown, UVLO.
Weitere Produktangebote RT9081A-11GQZA
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RT9081A-11GQZA RT9081A-11GQZA Hersteller : Richtek USA Inc. Description: IC REG LINEAR 1.1V 500MA 6ZADFN
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 500mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Control Features: Enable
Part Status: Active
PSRR: 80dB (1kHz)