Produkte > RICHTEK USA INC. > RT9081A-12GQZA
RT9081A-12GQZA
RT9081A-12GQZA Richtek USA Inc.
SaveDownload.aspx?specid=RT9081A
Hersteller: Richtek USA Inc.
Description: IC REG LINEAR 1.2V 500MA 6-ZADFN
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 6-XFDFN Exposed Pad
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 500mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 110 µA
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 6-ZADFN (1.2x1.2)
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.2V
Control Features: Enable
PSRR: 80dB (1kHz)
Voltage Dropout (Max): 0.25V @ 500mA
Protection Features: Current Limit, Thermal Shutdown, UVLO
auf Bestellung 2388 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 12
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RT9081A-12GQZA Richtek USA Inc.
Description: IC REG LINEAR 1.2V 500MA 6-ZADFN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 6-XFDFN Exposed Pad, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 500mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 110 µA, Voltage - Input (Max): 5.5V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 6-ZADFN (1.2x1.2), Voltage - Output (Min/Fixed): 1.2V, Control Features: Enable, PSRR: 80dB (1kHz), Voltage Dropout (Max): 0.25V @ 500mA, Protection Features: Current Limit, Thermal Shutdown, UVLO.
Weitere Produktangebote RT9081A-12GQZA
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RT9081A-12GQZA RT9081A-12GQZA Hersteller : Richtek USA Inc. SaveDownload.aspx?specid=RT9081A Description: IC REG LINEAR 1.2V 500MA 6-ZADFN
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 500mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Control Features: Enable
PSRR: 80dB (1kHz)