Produkte > RICHTEK USA INC. > RT9086-28GQZ
RT9086-28GQZ
RT9086-28GQZ Richtek USA Inc.
Hersteller: Richtek USA Inc.
Description: IC REG LINEAR 2.8V 250MA 4ZQFN
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 4-XDFN Exposed Pad
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 250mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 25 µA
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 4-ZQFN (1x1)
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.8V
Control Features: Enable
PSRR: 88dB ~ 60dB (100Hz ~ 100kHz)
Voltage Dropout (Max): 0.25V @ 250mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature
Current - Supply (Max): 425 µA
auf Bestellung 1775 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 14
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RT9086-28GQZ Richtek USA Inc.
Description: IC REG LINEAR 2.8V 250MA 4ZQFN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 4-XDFN Exposed Pad, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 250mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 25 µA, Voltage - Input (Max): 5.5V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 4-ZQFN (1x1), Voltage - Output (Min/Fixed): 2.8V, Control Features: Enable, PSRR: 88dB ~ 60dB (100Hz ~ 100kHz), Voltage Dropout (Max): 0.25V @ 250mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Current - Supply (Max): 425 µA.
Weitere Produktangebote RT9086-28GQZ
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RT9086-28GQZ RT9086-28GQZ Hersteller : Richtek USA Inc. Description: IC REG LINEAR 2.8V 250MA 4ZQFN
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 250mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Control Features: Enable