Produkte > RICHTEK USA INC > RT9161A-33GG
RT9161A-33GG Richtek Usa Inc
RT9161A
Hersteller: Richtek Usa Inc
Low Dropout Linear Voltage Regulator 3.3 V, SOT-223 (500 mA), Halogen Free and Pb Free Група товару: Мікросхеми електроживлення Од. вим: шт
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RT9161A-33GG Richtek Usa Inc
Description: IC REG LINEAR 3.3V 500MA SOT-223, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-261-4, TO-261AA, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 500mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Voltage - Input (Max): 12V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SOT-223, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V, Voltage Dropout (Max): 1V @ 500mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature.
Weitere Produktangebote RT9161A-33GG
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RT9161A-33GG RT9161A-33GG Hersteller : Richtek USA Inc. RT9161A Description: IC REG LINEAR 3.3V 500MA SOT-223
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-261-4, TO-261AA
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 500mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 12V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SOT-223
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V
Voltage Dropout (Max): 1V @ 500mA