Produkte > RICHTEK USA INC. > RT9161A-33GV
RT9161A-33GV
RT9161A-33GV Richtek USA Inc.
RT9161A
Hersteller: Richtek USA Inc.
Description: IC REG LINEAR 3.3V 300MA SOT23-3
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 300mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 12V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SOT-23-3
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V
Voltage Dropout (Max): 1V @ 500mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature
auf Bestellung 1838 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 15
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RT9161A-33GV Richtek USA Inc.
Description: IC REG LINEAR 3.3V 300MA SOT23-3, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 300mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Voltage - Input (Max): 12V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SOT-23-3, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V, Voltage Dropout (Max): 1V @ 500mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature.
Weitere Produktangebote RT9161A-33GV
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RT9161A-33GV RT9161A
auf Bestellung 100 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
RT9161A-33GV RT9161A-33GV Hersteller : Richtek USA Inc. RT9161A Description: IC REG LINEAR 3.3V 300MA SOT23-3
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 300mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 12V
Number of Regulators: 1