Produkte > RT9 > RT9161A-33GX
RT9161A-33GX
RT9161A
Hersteller:
auf Bestellung 9000 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RT9161A-33GX
Description: IC REG LINEAR 3.3V 500MA SOT89-3, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-243AA, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 500mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Voltage - Input (Max): 12V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SOT-89-3, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V, Voltage Dropout (Max): 1V @ 500mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature.
Weitere Produktangebote RT9161A-33GX
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RT9161A-33GX RT9161A-33GX Hersteller : Richtek USA Inc. RT9161A Description: IC REG LINEAR 3.3V 500MA SOT89-3
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-243AA
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 500mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 12V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SOT-89-3
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V
Voltage Dropout (Max): 1V @ 500mA